Aspiriini

Aspiriini


Näytä yhdellä sivulla
Lajitteluperuste:

Lääke ASPIRIN ZIPP 500 mg rakeet 10 annospussia

Aspirin Zipp sisältää vaikuttavana aineena asetyylisalisyylihappoa. Sitä käytetään särky- ja kuumelääkkeenä. Vilustumistaudeissa sitä käytetään lievittämään päänsärkyä ja kuumetta. Aspirin Zipp rakeita voidaan myös käyttää kuukautiskipujen ja reumasairauksien hoitoon. Pienempinä annoksina lääke vaikuttaa myös veren hyytymiseen.

4,74

Lääke ASPIRIN 500 mg 20 tablettia

Aspirin 500 mg tabletti sisältää vaikuttavana aineena asetyylisalisyylihappoa. Sitä käytetään särky- ja kuumelääkkeenä. Vilustumistaudeissa sitä käytetään lievittämään päänsärkyä ja kuumetta. Aspirin 500 mg tabletteja voidaan käyttää myös kuukautiskipujen ja reumasairauksien hoitoon. Pienempinä annoksina lääke vaikuttaa myös veren hyytymiseen.

4,86

Lääke DISPERIN 500 mg 20, 50 tai 100 tablettia

Disperin on tulehduskipulääke, joka alentaa kuumetta sekä lievittää kipua ja tulehdusta. Disperin-tablettien vaikuttava aine on asetyylisalisyylihappo. Disperin 500 mg-vahvuutta käytetään särkytilojen sekä kuume- ja reumaattisten sairauksien hoitoon kuten päänsärky, hammassärky, kuukautiskivut, lihas- ja nivelsäryt ja vilustumistaudit. Jatkuvaan käyttöön ja alle 7-vuotiaille lapsille vain lääkärin ohjeen mukaan. Ei suositella ensisijaiseksi kuumelääkkeeksi lapsille ja nuorille.
3,22