Tulehduskipulääkkeet

Tulehduskipulääkkeet


Näytä yhdellä sivulla
Lajitteluperuste:

Lääke ASPIRIN 500 mg 20 tablettia

Aspirin 500 mg tabletti sisältää vaikuttavana aineena asetyylisalisyylihappoa. Sitä käytetään särky- ja kuumelääkkeenä. Vilustumistaudeissa sitä käytetään lievittämään päänsärkyä ja kuumetta. Aspirin 500 mg tabletteja voidaan käyttää myös kuukautiskipujen ja reumasairauksien hoitoon. Pienempinä annoksina lääke vaikuttaa myös veren hyytymiseen.

4,86

Lääke ASPIRIN ZIPP 500 mg rakeet 10 annospussia

Aspirin Zipp sisältää vaikuttavana aineena asetyylisalisyylihappoa. Sitä käytetään särky- ja kuumelääkkeenä. Vilustumistaudeissa sitä käytetään lievittämään päänsärkyä ja kuumetta. Aspirin Zipp rakeita voidaan myös käyttää kuukautiskipujen ja reumasairauksien hoitoon. Pienempinä annoksina lääke vaikuttaa myös veren hyytymiseen.

4,74

Lääke BURANA 400 mg 10 tablettia, läpipainopakkaus

Burana on tulehduskipulääke. Sen vaikuttava aine on ibuprofeeni, joka poistaa kipua ja tulehdusta ja alentaa kuumetta. Pitkäaikaiseen käyttöön vain lääkärin määräyksestä.

3,98

Lääke BURANA-CAPS 400 mg 10 kapselia

Burana-Caps-kapselien sisältämä ibuprofeeni on ns. tulehduskipulääke. Se hillitsee kipua ja alentaa kuumetta. Burana-Caps-kapseleiden käyttöaiheita ovat tilapäiset kipu- ja kuumetilat, kuten virusten aiheuttaman nuhakuumeen ja influenssan oireet, lihas- ja nivelkivut, päänsärky, migreeni, reumasärky, kuukautiskivut ja hammassärky.

4,99

Lääke DISPERIN 500 mg 20, 50 tai 100 tablettia

Disperin on tulehduskipulääke, joka alentaa kuumetta sekä lievittää kipua ja tulehdusta. Disperin-tablettien vaikuttava aine on asetyylisalisyylihappo. Disperin 500 mg-vahvuutta käytetään särkytilojen sekä kuume- ja reumaattisten sairauksien hoitoon kuten päänsärky, hammassärky, kuukautiskivut, lihas- ja nivelsäryt ja vilustumistaudit. Jatkuvaan käyttöön ja alle 7-vuotiaille lapsille vain lääkärin ohjeen mukaan. Ei suositella ensisijaiseksi kuumelääkkeeksi lapsille ja nuorille.
3,22

Lääke IBUMAX 400 mg 10 tablettia

Ibumax on tulehduskipulääke, joka sisältää ibuprofeenia. Ibuprofeeni lievittää kipua ja kuumotusta ja vähentää punotusta ja turvotusta sekä alentaa kuumetta. Ibumax-tabletteja käytetään tilapäisiin kipu- ja kuumetiloihin, kuten nuhakuumeen tai influenssan oireisiin, päänsärkyyn, lihas- ja nivelkipuihin, reumasärkyyn, kuukautiskipuihin ja hammassärkyyn. Pitkäaikaiseen käyttöön ja alle 4-vuotiaille lapsille vain lääkärin määräyksestä. 1-4-vuotiaille lapsille suosittelemme Ibumax 200 mg tabletteja.
1,84

Lääke IBUSAL 400 mg 10 tablettia

Ibusal-tablettien sisältämä ibuprofeeni on ns. tulehduskipulääke. Se lievittää kipua estämällä kivun välittymistä keskushermostoon ja alentaa kuumetta vähentämällä kuumetta aiheuttavien välittäjäaineiden muodostumista. Ibusal-tabletteja käytetään tilapäisten kuume- ja kiputilojen hoitoon, kuten virusten aiheuttaman nuhakuumeen ja influenssan oireisiin, lihas- tai nivelkipuihin, päänsärkyyn, reumasärkyyn, kuukautiskipuihin ja hammassärkyyn. Pitkäaikaiseen käyttöön vain lääkärin määräyksestä. Ibusal 400 mg sopii aikuisille ja yli 4-vuotiaille (20-kiloisille) lapsille.

3,26

Lääke IBUTABS 400mg 10 tablettia

Ibutabs-tablettien sisältämä ibuprofeeni on ns. tulehduskipulääke. Ibutabs-tabletteja käytään tilapäisten kuume- ja kiputilojen hoitoon, kuten flunssan oireet, lihas- tai nivelkivut, päänsärky, reumasärky, kuukautiskivut ja hammassärky.
1,84

Lääke IBUXIN 400 mg 10 tablettia

Ibuxin -tabletit sisältävät ibuprofeenia, joka on ns. tulehduskipulääke. Ibuprofeeni vähentää kipuaistimusta ja tulehdusta välittävien aineiden syntymistä elimistössä. Ibuprofeenin avulla kipu lievittyy ja kuumotus, punotus ja turvotus vähenevät. Ibuprofeeni myös alentaa kuumetta. Ibuxin -tabletteja käytetään tilapäisiin kipu- ja kuumetiloihin, kuten nuhakuumeen tai influenssan oireisiin, päänsärkyyn, lihas- ja nivelkipuihin, reumasärkyyn, kuukautiskipuihin ja hammassärkyyn. Pitkäaikaiseen käyttöön ja alle 4-vuotiaille (20 kg painaville lapsille) vain lääkärin ohjeen mukaan.
1,90

Lääke IBUXIN RAPID 400 mg 10 tablettia

Ibuxin rapid on tulehduskipulääke, jonka vaikuttava aine on ibuprofeeni. Ibuxin rapidia käytetään lievän tai kohtalaisen kivun, kuten päänsäryn, hammassäryn tai kuukautiskipujen sekä migreenikohtausten oireiden hoitoon. Sitä käytetään myös flunssan yhteydessä ilmenevän kuumeen ja säryn lievittämiseen. Ibuxin rapid soveltuu vähintään 20 kg painavien (noin yli 6-vuotiaiden) lasten, nuorten ja aikuisten hoitoon.
4,10

Lääke KETO 25 mg kipulääke 15 tablettia

Keto-tablettien sisältämä ketoprofeeni on tulehdusta, kipua ja kuumetta lievittävä tulehduskipulääke. Keto-tabletteja käytetään tilapäisesti kiputiloihin, kuten lihas- ja nivelkipuihin, päänsärkyyn, reumasärkyyn, kuukautiskipuihin tai hammassärkyyn sekä tilapäisesti kuumeeseen ja muihin nuhakuumeen ja influenssan oireisiin. Alle 12-vuotiaille ja pitkäaikaiseen, yli viikon kestävään käyttöön vain lääkärin määräyksestä.
3,78

Lääke KETORIN 25 mg 15 tablettia

Ketorin on särkylääke nopeaan tilapäisen kivun kuten päänsäryn, kuukautiskipujen tai hammassäryn hoitoon. Ketorin sopii myös kuumeen alentamiseen. Sen vaikuttavana aineena on ketoprofeeni. Ketoprofeeni imeytyy nopeasti ja kipulääkevaikutus saadaan myös nopeasti. Alle 12-vuotiaille ja pitkäaikaiseen käyttöön vain lääkärin määräyksestä.

4,27

Lääke IBUXIN 400 mg 20 annospussia

Ibuxin jauhe sisältää ibuprofeenia, joka on kipua ja kuumetta lievittävä lääkeaine. Ibuxin jauhe on tarkoitettu lievän tai kohtalaisen kivun sekä kuumeen lyhytaikaiseen hoitoon.

6,82
1 kpl = 0,34 €